Hakkımızda

DEARSAN, İstanbul Türkiye’de faaliyet göstermekte olan modern bir tersanedir. DEARSAN Tersanesi;  sahip olduğu, 126 m uzunluğundaki kızak, 15.341 m2 lik kapalı gemi inşa sahası, 15.870 m2 lik açık alanı  ve  31.211m2 lik toplam alanı  ile  aynı zamanda muhtelif tipte 9 adet gemi inşa etme yeteneğine sahiptir.

DEARSAN özel askeri gemilerin dizayn ve inşasında silah sistemleri entegrasyonu ile birlikte sağladığı servislerde ve ayrıca römorkörler, yakıt / kimyasal tankerler, hızlı yolcu feribotları gibi karmaşık ticari gemilerin inşasında uzmanlaşmıştır. DEARSAN tersanesi tesisleri ve deneyimli işgücüyle dünya çapında dizayn, mühendislik, fabrikasyon ve kurulum yeteneğini kanıtlamıştır.

DEARSAN Tersanesi NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgesi, MİLLİ Gizli Tesis Güvenlik Belgesi, ISO 9001:2008 Kalite Sertifikası, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası, ISO 14001:2004 Çevre Güvenlik Sertifikası ve SASAD Savunma Sanayi Üreticileri Birliği Sertifikasına sahiptir.

1980 yılında DEARSAN Tersanesi kurulduğundan beri sayısız geminin inşa, fabrikasyon, onarım ve modifikasyonu üstlenmiştir. Ayrıca, Türk Deniz Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan 16 adet ''Tuzla'' Sınıfı Karakol Botu’nun inşası belirlenmiş olan teslim takvimine uygun olarak da  tersanemiz tarafından sürdürülmektedir. 57 metrelik ''Tuzla'' Sınıfı Karakol Bot’larının dizaynı DEARSAN tersanesi tarafından geliştirilmiştir. ''Tuzla'' Sınıfı Karakol Botu, Türk Gemi İnşa Endüstrisi tarafından inşa edilen ilk savaş gemisi olmasına ek olarak,  savunma sistemlerinin dizaynı ve üretimi Türk Savunma Sanayi tarafından karşılanmıştır.

''Tuzla'' Sınıfı Karakol Botları'na ve türevlerine ek olarak DEARSAN aşağıda belirtilen tüm askeri gemi çeşitlerinin dizayn ve inşasını yapabilmektedir;

- Korvet Sınıfı Gemiler,

-Çok Amaçlı Arama Kurtarma Gemileri,

-12m, 15 m and 17m Hızlı Müdahale Botları,

-27m, 33m, 42m Hücüm Botları,

-Silahlı Hızlı Karakol Botları,

-Hidrografik ve Oşinografik Araştırma Gemisi,

-Açık Deniz Destek Gemisi,

-Açık Deniz Karakol Gemisi,

-Mayın Avlama ve Mayın Tarama Gemileri,

-Çıkarma Gemileri.